Yönetim Mesajı
Banner Image

Yönetim Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

ULAK Haberleşme A.Ş., Savunma Sanayii Başkanlığı’nın haberleşme teknolojileri alanındaki AR-GE projelerinin ürünleşmesi amacıyla, 2017 yılında Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş. (SSTEK) şirketinin bir iştiraki olarak kuruldu. Aynı zamanda %24 SSTEK, %51 Aselsan, %25 Havelsan hisse dağılımına sahip güçlü ortaklık yapısıyla, savunma sanayii ekosisteminin önemli bir parçası olmuş durumda. 

Günümüz iletişim teknolojisi 4.5G’deki çalışmalarımız; haberleşme, telekomünikasyon ve iletişim sektörlerinin kesişim noktasında yer alırken; kısa sürede Türkiye’de LTE teknolojilerinde tüm operatörlerin çalıştığı bir firma olmayı başararak halihazırda Evrensel Projesi kapsamında 71 ilde, 1800 kadar noktada hizmet veriyoruz. Ticari operatörlere de hizmet vererek, Türkiye’nin her noktasını ULAK kapsama alanına alıyor; kaliteli ve güvenli iletişimi halkımızın hizmetine sunuyoruz. 

Bilgi güvenliğinin büyük önem arz ettiği çağımızda verilerin güvenliğinin yerli ve millî imkanlar ile korunması hususu önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu konuya yönelik çalışmalarımızı ürünlerimiz ile destekliyoruz. 

Yerli ve millî imkanlardan istifade ederek haberleşme teknolojilerinde tam bağımsız konuma gelebilmek ve bu alanda öncü bir marka olmak yolunda hızla ilerliyoruz. Yalnızca bugünün değil, geleceğin teknolojilerinde de söz sahibi olmak için adım atıyor; bu adımları proje, ürün ve çözümlerimiz ile somutlaştırıyoruz.

Genel Müdür Mesajı

Çağımızın önemli ve vazgeçilmez bir parçası olan iletişimi; yerli, millî imkanlardan istifade ederek, sürdürülebilir ve güvenli şekilde sağlayabilen küresel bir firma olma vizyonuyla çalışıyoruz. Türkiye’nin 71 şehrinde 1800 kadar 4.5G ULAK baz istasyonu ile 2.5 milyonu aşkın vatandaşımıza ulaşıyoruz. Bunlardan 801 tanesi ile Türkiye’nin 3 büyük operatörüne hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra ülkemizi güvenli iletişim altyapıları ile donatarak milli haberleşme ürünlerimizle birçok alanda faaliyet gösteriyoruz.

Yerli ve millî çözümler üreterek; teknolojik bağımsızlığımızı sağlayacak projeler ile kamu güvenliği ve acil durum haberleşme sistemleri üzerine yaptığımız çalışmalar ile ülkemizin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyoruz. Bu alanda hayata geçirdiğimiz aynı zamanda pazara sürdüğümüz uMAYA ürün ailesi ürün gurubumuz ile iç dış ağ bağlantılarına bağlı oluşabilecek güvenlik zafiyetlerini de minimum seviyeye indirme gayretindeyiz.

Bir ülkenin teknolojik bağımsızlığını kazanması en az fiziki bağımsızlığı kadar önemlidir. Bu bakış açısı ile sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında, ekosistemimizi büyütüyor ve ülkemiz için katma değeri yüksek teknolojik ürünler üretiyoruz. 

Amacımız, yalnız Türkiye’nin iletişim gücü olmak değil; dünya çapında da telekomünikasyon sektörünün öncü firmalarından biri olmak. İlk hedefimiz Türkiye’nin 5G’yi tüketen değil üreten ülke olmasını sağlamak ve global çapta bu teknolojiye yön veren, yenilikçi ve dinamik bir ekosistem oluşturabilmek diyebiliriz. Önümüzdeki süreçte sektörün önde gelen firmalarından biri olarak çalışmalarımızı uluslararası boyuta taşıyarak; imza attığımız başarılar ve bu başarıları taçlandıran ödüllerimiz ile var olacağımıza olan inancımızla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.  

Konu ülkemizin teknolojik bağımsızlığı ise biliyoruz ki “İstersek Yaparız!”