ULAK Haberleşme Türkiye’nin Teknoloji Üreten Ülke Olması İçin Çalışıyor
Banner Image

17.07.2022

ULAK Haberleşme Türkiye’nin Teknoloji Üreten Ülke Olması İçin Çalışıyor

ULAK Haberleşme Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Celal Sami Tüfekçi ile Türkiye'nin 5G ve ötesi vizyonu ve ULAK Haberleşmenin bu alandaki faaliyetlerini konuşmak için bir araya geldik. Türkiye'nin kendi iletişim ve haberleşme teknolojilerini üreten bir ülke olması için çalıştıklarını ifade eden Tüfekçi özetle şunları kaydetti:


ULAK Haberleşme'nin temelleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ve Savunma Sanayii Başkanlığımızın himayelerinde, ülkemizin milli ve yerli haberleşme altyapılarının geliştirilmesi anincıyla, 2013 )Tİında Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan ULAK Projesi kapsamında atılmıştır. Bugüne kadar geçen sürede ULAK bir proje olmanın ötesinde; sektörün öncü firması ve başarılı bir markası haline gelmiştir.

ULAK Haberleşme, Savunma Sanayii Başkanlığımızın başta olmak üzere iştirakleri ve paydaşlarının da destekleriyle gelişimine devam ederek kendi alanında dünyada bilinirliği olan global bir teknoloji vo haberleşme firması olmak üzere faaliyetlerini sürdürmektedir. "TEKNOLOJİSİNİ KENDİ ÜRETEN ÜLKE OLMA YOLUNDAYIZ" ULAK baz istasyonu ile başlayan haberleşme sistemlerinin millileştirme sürecinde, ülkemiz, teknolojiyi hazır alan ve kullanan bir ülke olmaktan çıkıp; teknolojisini ve ürünlerini kendi tasarlayan, kendi üreten ve kendi satan bir ülke olma yolunda hızla ilerlemekledir.