• +90 (312) 286 94 87
  • Pazartesi - Cuma: 09:00 - 18:00

ULAK Haberleşme Geniş Bant İletişim Teknolojileri

GENİŞ BANT İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ BİLEŞENLERİ

Geniş bant iletişim sistemleri dört ana bileşenden oluşmaktadır:

Kullanıcı Cihazı

Kullanıcı Techizatı, işletim sistemi ve yazılım uygulamalarını içinde barındıran bir donanım cihazıdır.

Erişim Şebekesi

5G erişim ağı, son kullanıcı akışını ağa taşıyan ve kullanıcılara 5G servislerine erişimi sağlayan taşıyıcı bir ağ altyapısıdır. 5G standartlarını karşılayabilmesi açısından erişim şebekeleri daha akıllı ve programlanabilir olmalıdır.

ULAK Haberleşme A.Ş. ürün portföyünde yer alan milli baz istasyonu özelliklerini incelemek için tıklayınız.

Omurga

Backhaul (Ana taşıyıcı) ağı, erişim ağından çekirdek ağa bilgi ileten yönlendirme anahtarlarından oluşan bir ağdır. Belli başlı görevleri yerine getirmek için kullanılan özel donanımlar bu cihazlar tarafından işlendiğinden dolayı eski haberleşme sistemlerinde bu cihazlar satıcı bağımlı durumdaydı. Bu durumda satıcı bilgiliyi istediği gibi iletebiliyordu. Yeni nesil backhaul ağlarında, anahtarlar ve yönlendiriciler özel bir donanım olmamakla birlikte, basitileştirilmişlerdir. Bu da yeni nesil backhaul ağlarının, merkezi bir control biriminden control edilmesine imkan tanımaktadır. Anahtar ve yönlendiricilerin basitleştirilmesinin yanı sıra ağ fonksiyonları sanallaştırılmıştır. Bu da ağ bileşenlerinin, işlemleri kullanıcı ihtiyaçlarına göre ele alabileceği anlamına gelmektedir.

SDN ve NFV adı verilen bu teknolojilere ilişkin ULAK Haberleşme A.Ş. ürün portföyünde yer alan kontrolcü özelliklerini incelemek için tıklayınız.

Çekirdek Şebeke

Çekirdek Şebeke, erişim şebekesinin farklı bölümlerini birbirine bağlayan ağın bir parçasıdır. Bunun yanı sıra diğer ağlara da geçit oluşturmaktadır.
App features